Zůstali lidmi: hrstka odvážlivců vyrazila na antibanderovský pochod Kyjevem

Několik desítek aktivistů strany Natalie Vitrenko, KS Ukrajiny, Komsomolu a dalších levicových a pravoslavných organizací se v pátek vydali na anti-banderovský pochod u příležitosti 72. výročí osvobození Kyjeva v období Velké vlastenecké války.

Účastníci pochodu položili květiny u pomníku generála Vatutina a potom přešli k Věčnému ohni v parku Slávy. I přes zákaz úřadů byly rozvinuty rudé prapory, portrét maršála Žukova, transparent s Georgijevskou stuhou a transparenty: „Ukrajinský Norimberk je nevyhnutelný“, „Obama, Merkelová, Ashton odpovědní za nacistickou diktaturu“, „Věčná sláva k hrdinům osvoboditelům“, “ Kde jste, vnuci hrdinů osvoboditelů?“ a další.

Známý kyjevský kardiolog a pravoslavný aktivista Valentin Lukijanik zkritizoval heroizaci OUN-UPA novou vládou. „Pokud zapomeneme naše osvoboditele, pokud zapomeneme čí potomci nyní vládnou na Ukrajině, čeká nás osud, který nacisté připravili našemu slovanskému národu. OUN-UPA zajali alespoň jednoho fašistu za dobu své existence? Budeme vděčni velitelům, vojákům, zdravotním sestrám, pracovníkům týlu, kteří přibližovali osvobození Kyjeva. A budeme dělat vše, aby jsme osvobodili Kyjev od fašistické špíny“, řekl Lukijanik.

Je pozoruhodné, že pochodu v blízkosti Věčného ohně se zúčastnili i kyjevští studenti. Postavit se fašizujícímu režimu v době, kdy na Ukrajině otevřeně řádí fašistické bataliony chce velkou odvahu. Uzavřeme slovy jednoho z komentujících tuto událost: „Hlubokou poklonu bratři Ukrajinci za odvahu, za opozici banderovské chuntě.“

Zdroj a foto: Rusnext.ru

Komentáře

komentářů

Antibanderovský pochod Kyjev 2015
TOPlist