Vítězství v Aleppo je na spadnutí : ruský SPECNAZ nemilosrdně likviduje teroristické velení

Vrcholící vojenská operace na osvobození Aleppa od teroristických skupin byla velmi dobře naplánována. Ruku ke společnému dílu přiložili i ruští vojenští poradci a příslušníci speciálních sil, proslulého Specnazu. Potvrzují to četné akce zaměřené na likvidaci nejvýznamnějších pohlavárů islamistických band. V jejich důsledku došlo ke zmatení a oslabení vůle k dalšímu odporu.

Před zahájením rozsáhlého vojenského útoku, jehož jsme svědky v posledních dnech, se na sociálních sítích tzv. opozice objevily informace o smrti deseti nejvýznamnějších polních velitelů. Většina z nich byla likvidována výstřely z dalekonosných odstřelovacích pušek. Ostatní se stali obětí raketových útoků ruských leteckých sil v průběhu komunikace přes mobilní nebo satelitní telefon. To svědčí o použití vysoce technologických řízených střel.

Vojenští experti se domnívají, že za ohromujícím úspěchem vládních sil v průmyslové megapoli stojí efektivní přípravná práce ruských speciálních sil. Právě mezi ně se řadí neutralizace předáků teroristických gangů. Obracejí rovněž pozornost na neobyčejně přesné údery ruského letectva, což předpokládá nasazení kvalifikovaných leteckých návodčí, kterými jsou převážně znovu příslušníci Specnazu se speciální přípravou. Syrská armáda nemá k dispozici specialisty připravené pro vyplnění tak náročných úkolů.

Přítomnost jednotek Specnazu na syrském území ostatně potvrdilo i ruské ministerstvo obrany. Přestože se uvádí že působí především jako poradci, existují indicie, že jsou nasazeni i do přímých, velmi náročných akcí. Důkazem je například smrt jednoho z leteckých návodčí při osvobozování Palmyry. Důstojník Specnazu Alexandr Prochorenko zahynul, když byl obklíčen nepřáteli a navedl na svoji pozici letecký úder. V analogické situaci zahynul Fedor Žuravlev, který naváděl na pozice teroristů řízené střely.

K působení Specnazu se vyjádřil i velitel skupiny ruských vojsk v Sýrii, generálplukovník Dvornikov: „Na území Sýrie pracují jednotky našich sil speciálních operací. Plní úkoly spojené s kontrolou objektů určených k úderům ze strany ruského letectva, navádějí letouny na cíle ve vzdálených lokalitách, a řeší další speciální úkoly.“

specnaz

screenshot_874

specnaz

specnaz

ruský specnaz

Komentáře

komentářů

ruský specnaz
TOPlist