Vítězné tažení v Sýrii : prolomena blokáda měst Nubl a Zachra

Syrská armáda a provládní milice dosáhly významného vítězství. Vládní jednotky prolomily čtyřletou blokádu dvou měst obklíčených teroristy z Al Kajdy a spřátelených islamistických organizací. Současně se tak podařilo odříznout hlavní zásobovací trasu z Turecka, po které byly militantům zasílány zásoby, zbraně, munice a posily.

Města po dobu 4 let bránili především místní obyvatelé, které ze vzduchu zásobovaly letouny syrské armády. Je úctyhodné, že syrská vláda zásobovala mnohé obklíčené enklávy a posádky i v době, kdy trpěla značné vojenské porážky a neměla dostatek prostředků. Více než 35 000 obyvatel měst Nubl a Zachra s vděkem a nadšeně přivítali své osvoboditele.

Prolomení blokády a uzavření hlavní zásobovací cesty teroristů velice napomohly přesné útoky ruského letectva. Více než 350 vzdušných útoků rozbilo islamistickou obranu a znemožnilo přísun posil a zásob. Další fází operace bude rozšíření bezpečnostního koridoru v oblasti a osvobození některých částí hlavního města provincie Alepo. Několik tisíc obránců měst Nubl a Zachra se stane v bojích s militantními islamisty cennou posilou.

prolomeni blokady Nubl - Zachra

Komentáře

komentářů

TOPlist