Ve Velké Británii v anketě poprvé zvítězila idea vystoupení z EU

Počet příznivců vystoupení Velké Británie z EU poprvé převýšil počet zastánců jednotné Evropy. Svědčí o tom výsledky nedávného sociologického výzkumu.

Britský list The Times provedl speciální studii, podle které se sociologická služba YouGov dotázala více než 11 tisíc obyvatel Spojeného království a 5000 členů vedoucích politických stran.

Po zpracování získaných dat se ukázalo, že poprvé počet příznivců vystoupení Velké Británie z EU překročil počet těch, kteří podporují členství země v Evropské Unii.

V referendu o ukončení členství v EU by hlasovalo 40% dotázaných Britů hlasovalo pro ukončení členství. Pro zachování členství země v rámci EU by hlasovalo 38% respondentů. Dalších 16% je nerozhodnutých, a 6% respondentů by se podobného hlasování neúčastnilo.

Je zajímavé, že ještě před třemi měsíci (v červnu 2015) bylo příznivců spojenectví mezi Londýnem a Bruselem o 10% více, než odpůrců. Místní odborníci se domnívají, že za prudkou změnu nálady v britské společnosti může migrační krize, nabírající v Evropě na síle.

Komentáře

komentářů

EU
TOPlist