V Rusku začaly testy elektronického protiraketového štítu

Podle tiskové služby koncernu „Radioelektronické technologie“, známého jako KRET, začalo testování pozemního systému radioelektronického boje. Komplex bude schopný chránit vojenské i civilní objekty od vzdušného napadení.

„Bezkontaktní“ systém vzdušné obrany se skládá ze sady rušiček, které jsou schopné ovlivnit cíle v atmosféře a blízkém kosmu silným a složitým digitálním signálem. Vícekanálové stanice provádějí souběžné rušení různých systémů.

Funguje „elektronický deštník“, stejně jako další komplexy radioelektronického boje, působící na naváděcí systémy bojových hlavic, raket a dalších „chytrých“ zbraní. Dezorientuje jejich aparaturu, vyřadí ji z provozu, nebo ji vychýlí ze směru letu k cíli do jiného místa.

„Moduly rušení jsou prvky hierarchicky projektovaného víceúrovňového systému. Optimálním způsobem si rozděluje své energetické, frekvenční a intelektuální zdroje. Mimo toho jsou všechny moduly systému vybaveny prostředky individuální ochrany, které jsou samy předmětem prioritního nepřátelského útoku“, řekl první náměstek generálního ředitele KRET Igor Nasenkov.

Ve společnosti zdůraznili, že nový komplex bude integrován s dalšími systémy protivzdušné obrany (PVO). V bojové situaci potom probíhá automatická výměna informací za účelem rychlého optimálního rozdělení cílů.

Komentáře

komentářů

protiraketový štít KRET
TOPlist