Už 50% Němců si nepřeje Angelu Merkelovou na postu kancléřky

Pokles popularity německé kancléřky Angely Merkelové pokračuje. Neúspěšná migrační politika a hroutící se EU přispívají ke strmému pádu z politického výsluní. Horší historii pádu popularity má snad už jen bývalá ministryně zahraničí USA, Hillary Clintonová. Politická selhání kancléřky jsou ovšem mnohem širší. Patří mezi ně tvrdošíjná podpora nelegálního převratu na Ukrajině, která bývala stabilním státem, nebo podpora americké politiky změny režimu v kdysi sekulární a prosperující Sýrii. Merkelová stojí i u politiky umožňující zřizování výcvikových táborů radikálních islamistů v Evropě.

Politika Angely Merkelové se Německu vrací v podobě teroristických útoků. Série násilných útoků otřásla celým Německem. Tři z nich provedli žadatelé o azyl, z toho dva byly spojené s Islámským státem (Daesh). Federální volby příští rok budou zřejmě volby zúčtovací. Podle oficiálních údajů přijde do Německa v letošním roce dalších 300.000 migrantů. Zhoršující se bezpečnostní situace a rostoucí kriminalita budou důležitým faktorem při rozhodování a nezmůže s tím nic ani zatajování trestné činnosti migrantů německými úřady.

Nenaplní se zřejmě ani očekávání daňových úlev německými daňovými poplatníky, přestože země je v rozpočtovém přebytku. Ministr financí Wolfgang Schäuble už v tomto ohledu zchladil optimisty s tím, že by neměli mít velká očekávání. Migranti totiž Německo stojí dost peněz. Sama Merkelová ještě svoji kandidaturu do dalšího období neoznámila, s tím že je unavená a že se k tomu vyjádří v pravý čas.

Komentáře

komentářů

Německý chalifát
TOPlist