USA letouny A-10 bombardovaly Aleppo, ale Američané z toho obvinili Rusko

Americké stíhací bombardéry A-10 Thunderbolt vstoupily ve středu ve 13:55 moskevského času do syrského vzdušného prostoru směrem z Turecka. Následně vybombardovaly v Aleppu 9 cílů, mezi nimy dvě hlavní nemocnice.

Mluvčí Pentagonu Steven Warren označil za útočníky ruské piloty. Mluvčí ministerstva obrany Ruské federace Igor Konašenkov toto obvinění vyvrátil, Podle něj ruské bombardéry útočily na cíle z nichž nejbližší byl více jak 20 kilometrů od Aleppa.

„Ve výsledku, jeho slovy, údajně zůstalo 50 000 Syřanů bez životně důležitých služeb. Více tento oficiální představitel sdělit nemohl. Ani čas, ani koordináty těchto nemocnic, ani zdroje této informace. Prostě nic.“ Okomentoval Konašenkov prohlášení plukovníka Warrena.

„Pokud podobné výmysly zveřejňují londýnští aktivisté, je to jedna věc. Ale pokud to tvrdí zástupce Pentagonu, který se vydává za vojenského profesionála, je to zcela jiná situace“, doplnil Konašenkov a dodal „Pokud to tak půjde dále, budeme muset dělat dvě tiskové konference. Nejprve za sebe, a potom za ty hochy z koalice, kteří se považují za profesionály“, zakončil Konašenkov.

Photo by Brian Mullender

Komentáře

komentářů

Photo by Brian MullenderPhoto by Brian Mullender
TOPlist