Ukrajinská chunta zuří : v Ostravě bylo otevřeno zastupitelské centrum DNR

Ve čtvrtek 1. září 2016 bylo otevřeno zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky (DNR). Jedná se o první, i když oficiálně neuznané, zastupitelské centrum na území Evropské unie. Cílem centra je podle jeho představitelky Nely Lyskové „rozšíření pravdivých informací o DNR na území Evropské unie“. Prolomení informační blokády může být pro ukrajinskou chuntu fatální.

Ukrajinská poslankyně Svetlana Zališčuk, která je z bloku prezidenta Porošenka, prohlásila ža by se věcí měla zabývat ukrajinská tajná služba. Jejími slovy se jedná o „příznak mnohočetných info diverzí v Evropě“. Ukrajinské ministerstvo zahraničí podalo našemu velvyslanectví v Kyjevě prostestní nótu, s tím že očekávají reakci českých úřadů v nejbližší době.

Nacionalistický převrat na Ukrajině, podporovaný USA a Evropskou unií, nepřijala východní část země a obyvatelé Krymu. Území obývaná převážně etnickými Rusy. Chunta se rozhodla pro vojenském potlačení lidového odporu na východě země a vypukla občanská válka s tisíci mrtvých. Po zprostředkování mírových rozhovorů v Minsku je momentálně na Ukrajině stav oficiální příměří, které je v poslední době velmi často porušováno.

Na Ukrajině se prudce zhoršuje ekonomická a sociální situace. Jedná se o výbušnou směs, která může vést k obnovení bojových operací. Snaha DNR informovat svět o událostech i ze svého úhlu pohledu je tudíž pochopitelná a může obyvatelům EU zajistit objektivnější zpravodajství.

Komentáře

komentářů

Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky v Ostravě
TOPlist