Učitel kryl palbou prchající studenty v pákistánském městě Charsadda

Hrdinou se stal učitel chemie Syed Hamid Hussain, který se snažil chránit své studenty tím, že zahájil palbu na teroristy z Talibanu a následně byl zastřelen. Během teroristického útoku na Bacha Khan University v pákistánském městě Charsadda bylo 21 lidí zastřeleno a nejméně 50 dalších zraněno.

Útok byl zahájen v 9:30 na postavení ostrahy. Po střelbě a explozích se objevili teroristé ve školním areálu. Syed Hamid Hussain zahájil na ozbrojence palbu z pistole, a snažil se získat pro studenty čas k útěku. „Viděli jsme tři teroristy křičet, Alláh je velký, když běželi ke schodům našeho oddělení,“ řekl podle Dawn.com očitý svědek. „Potom jsme viděli profesora, jak drží pistoli a střílí. Volal ať opustíme budovu. Pak jsem viděla, že ho zasáhla kulka a utekla jsem“, doplnila svědectví studentka geologie Zahoor Ahmed.

Armáda uvedla, že zabila čtyři extremisty. Nebylo jasné, zda byly zahrnuty do počtu obětí. Armáda nadále za pomoci vrtulníků s tepelnými senzory hledají další uprchlé  útočníky. K odpovědnosti za útok se přihlásil Taliban. Učitelé v Khyber Pakhtunkhwa dostali povolení k držení střelné zbraně ve třídě poté, co islamisté z Talibanu zmasakrovali více než 150 lidí, hlavně dětí, ve škole v Péšávaru v roce 2014. Štěstím v neštěstí byla hustá mlha, která zvýhodnila místní příslušníky ostrahy, protože znali lépe univerzitní areál. Útok měl být reakcí militantů na armádní operace v oblasti.

Komentáře

komentářů

Syed Hamid Hussain
TOPlist