Turecko opakovaně provádí teroristické útoky pod “falešnou vlajkou” : kdo stojí za posledními atentáty?

Předkládáme seznam několika tajných operací a teroristických útoků, které organizovaly turecké úřady a vinu svedly na své protivníky. Nemáme důvod věřit Turecku ani nyní, že za posledními teroristickými útoky stojí syrští Kurdové. Podívejme se na stručnou historii teroru a lží tureckého vedení:

1) turecký premiér připustil, že turecká vláda provedla v roce 1955 útok na turecký konzulát v Řecku a došlo k poškození nedalekého rodiště zakladatele moderního Turecka. Důvodem bylo obvinění Řecka, za účelem podněcování a ospravedlnění protiřeckého násilí v období kyperského boje za nezávislost a spojení Kypru s Řeckem.

2) V roce 1960 byl tureckou armádou zinscenován převrat a zabit turecký premiér Adnan Menderes , který byl obviněn ze smyšleného nařízení pogromu na Řeky, kde zahynulo 57 Řeků.

3) během vojenského převratu v Turecku roku 1971 převzala moc armáda a následně došlo ke stovkám úmrtí jejichž odpovědnost armáda připsala vzbouřencům

4) v roce 1977 turecká armáda připsala odpovědnost za střelbu do demonstrantů v Istambulu rovněž vzbouřencům, 38 osob zabito, stovky raněných

5) turecký generál Sabri Yirmibeşoğlu prohlásil, že mešity na Kypru vypálily turecké síly, a ze zločinů obviňovaly povstalce. Zdůvodnění: „Ve zvláštní válce, se konají i sabotáže i vina se přenese na nepřítele ke zvýšení veřejného odporu. Udělali jsme to na Kypru, dokonce jsme vypálili mešity. Yirmibeşoğlu byl později jmenován generálním tajemníkem Rady národní bezpečnosti Turecka.

6) nositel Pulitzerovy ceny za investigativní novinařinu pan Seymour Hers (odhalil masakr Mai Lai, nebo mučení vězňů v Iráku) řekl, že podle důvěryhodného amerického zdroje na vysoké úrovni turecká vláda provedla útoky chemickými zbraněmi a vinu svalila na syrskou vládu. Později to potvrdili dva členové tureckého parlamentu. Sarin byl poslán do Sýrie z Turecka přes několik podnikatelů. Cílem útoku bylo údajně vyprovokovat vojenskou operaci USA v Sýrii, a svrhnout Asadův režim.

7) i když Turecko předstírá boj s Daesh (Islámský stát) ve skutečnosti je hlavním podporovatelem této teroristické organizace. Šéf turecké rozvědky dokonce prohlásil, že by se v Turecku mělo otevřít zastoupení Islámského státu.

Turecký prezident Erdogan je posedlý touhou po obnovení osmanského impéria a vsadil vše na jednu kartu. Mimo toho si jeho rodina,a lidé z jeho blízkého okolí, zřejmě udělali z války v Sýrii výnosný business. Prodej kradené ropy, kradenými starožitnostmi, obchodování s lidmi a další zločiny proti lidskosti nesou obrovské příjmy.

Erdoganova nenávist ke Kurdům je už patologická. Nenechme se znovu obelhat člověkem, jehož jediným cílem je válka a vpád do Sýrie, protože jinak dříve či později za své zločiny skončí před soudem. Za posledními atentáty může stát kdokoliv, počínaje státní tajnou službou, přes fašistické Šedé vlky a nebo některou z buněk Islámského státu.

Komentáře

komentářů

erdperd
TOPlist