Těžké boje u Palmiry, z oblasti Rakky pod leteckými údery Rusů ustupují teroristé k turecké a irácké hranici

Situace v Sýrii zůstává složitou. Části velkých teroristických skupin v oblastech Hama, Homs, Latakia a Idlib začali částečně kooperovat svoje aktivity. Rozdělili si zóny odpovědnosti z hlediska hrozící ofenzivy vládních vojsk. Část se připravuje k útoku na velká města a část se zabývá vytvářením obranných pozic.

Damašek je ještě pod hrozbou útoku, v oblastech Alepo, Idlib, poblíž Zabadání, severně od Homsu a jižně od Hama probíhá přeskupení teroristů. Jako posily se do oblasti přesunuly skupiny z organizací Al-Kajda, Front An-Nusra a Islámského státu. Částečně s nimi koordinuje i část „brigád“ opoziční Syrské svobodné armády. Především teroristé z Islámského státu a z Al-Kajdy stojí za prohlášením lídrů tzv. „umírněné opozice“ k vládám USA a Turecka, aby zastavily útoky Rusů a nebo dodaly moderní protivzdušné raketové komplexy.

Vedoucí teroristé se z „hlavního města“ Islámského státu, města Rakka, pomalu začínají přesunovat k turecké hranici. U Palmiry probíhají těžké boje. Město je strategicky důležité z hlediska souběhu důležitých dopravních komunikací, a současně jsou zde plynová pole. Na Golandských výšinách se podařilo na první pohled nemožné koalici Izraele a Saudské Arábie zformovat teroristické seskupení, které svými počty převyšuje počty vládních vojáků. Štědří sponzoři a moderní vybavení pomohli teroristům dostat vládní armádu pod tlak a vynutili ji zaujmout obranná postavení. Boje se zde vyvíjejí se střídavým úspěchem a velkými ztrátami z obou stran.

Hlavním demoralizujícím faktorem teroristických skupin zůstávají letecké údery ruských pilotů. Pokračuje systematické likvidování infrastruktury přesnými zásahy a během několika dní od zahájení operace se dostavují výsledky.

Komentáře

komentářů

syr
TOPlist