Teroristé už mají letectvo : koalice vedená USA bombardovala syrské vojáky a umožnila nástup Islámského státu

V sobotu bylo v Sýrii usmrceno 62 elitních syrských vojáků, a dalších více než 100 bylo zraněno. Islámský stát díky tomu ovládl klíčové výšiny a ohrožuje vojenské letiště a obklíčené vládní území u města Deir ez-Zor s 200 000 obyvateli. To vše je výsledek čtyř náletů americké koalice na pozice syrské armády. Syrští vojáci  v posledních dnech úspěšně vybíjeli Islámský stát (Daesh) z okolí města. Ofenziva zde dostala Islámský stát do těžké pozice. Na místo, kde se vládní útočné oddíly připravovali k dalšímu nasazení, zaútočily nečekaně letouny koalice vedené USA. Potvrzena byla účast bombardérů Austrálie, Dánska a Velké Británie.

V důsledku cynického masakru, který se USA snaží omluvit jako omyl, zahynuli elitní vojáci, kteří přežili několik let trvající boje v teroristickém obklíčení. Že se jednalo o omyl tomu snad neuvěří ani největší optimista. Americké velení a zpravodajci sledovali pohoří ze satelitů. Věděli, že se zde nacházejí pozice vládních jednotek. Stačilo před útokem kontaktovat ruské středisko a potvrdit si zpravodajské informace o rozložení sil.  Američtí jestřábi se očividně ze všech sil snaží zablokovat rusko-americkou dohodu tandemu Lavrov-Kerry o spolupráci v boji proti terorismu.

Ochrana teroristů u Deir ez-Zor je další ukázkou arogantní politiky řízeného chaosu, kterou uplatňují některé kruhy v USA a v západních zemích. Cílem vládnoucích politických a finančních skupin není boj proti terorismu, ale vlastní prospěch. Odstranění Bašára Asada je pro ně důležitější než hrozba islámského teroru. Podobnou politiku vede ostatně i nejbližší americký spojenec v regionu, Izrael. Ten podporuje v jižní Sýrii Al-Kajdu jako nárazník mezi syrskými provládními jednotkami a oblastí Golanských výšin, které nezákonně okupuje. Teroristé jsou světovým loutkářům zkrátka velmi užiteční.

 

Thunderbolt

Komentáře

komentářů

Thunderbolt
TOPlist