Technologický závod nabírá rychlost : Čína masivně investuje do internetu

Čína zřídila fond pro rozvoj internetových firem v objemu 16,4 miliardy USD. Podle agentury Xinhua zřídila v neděli čínská vláda investiční fond ve výši 100 miliard jüanů (371 miliard Kč), ze kterého budou prostředky použity na podporu internetových společností. Úřady mají v úmyslu poskytnout finanční podporu technologickým společnostem a přispět tím k transformaci ekonomiky.

Během prvního investičního kolečka bylo získáno už 30 miliard juanů od státních bank a telekomunikačních společností, včetně ICBC, China Mobile a China Unicom. Vedle toho společnosti, které obdrží pomoc z fondu, mohou výhledově očekávat získání úvěrů, v celkové výši 150 miliard juanů. Nabídku úvěrování učinily Zemědělská banka Číny, Čínská rozvojová banka a Obchodně-průmyslová banka Číny.

Program navazuje na dřívější oznámení Státního výboru pro národní rozvoj a reformy, který prezentoval záměr investovat do síťové infrastruktury prostředky v celkové výši asi 1,2 bilionu jüanů. To je v přepočtu cca 4,32 bilionu Kč. Cílem programu je vyřešit přístupu k vysokorychlostnímu Internetu pro obyvatele celé Číny už do roku 2018. Pro zajímavost : výše uvedené prostředky převyšují celkový roční plán HDP České republiky pro rok 2017 (4.831 mld. Kč).

Komentáře

komentářů

Čína investice
TOPlist