Syrská armáda osvobodila horskou pevnost město Salma

Provládní jednotky zahájili v úterý ráno masivní útok na pozice protivládních militantů na severu provincie Latakia nedaleko tureckých hranic. Výsledkem dlouho připravovaného útoku je ovládnutí strategického města v těžko přístupné horské oblasti. Jednotky 103. brigáda Republikánské gardy v úzké spolupráci s domobranou, milicemi a ruským letectvem, vytlačili islamistické rebely z Jabhat Al-Nusra (syrská odnož Al Kajdy) a Svobodné syrské armády (FSA) do okolních hor.

Salma je považována za jeden ze dvou klíčových oporných bodů, které umožňují ozbrojeným militantům udržet se v horské oblasti. Za přispění ruských bombardérů a syrského těžkého dělostřelectva se po téměř 4 letech dostalo město znovu pod kontrolu vládních sil. Pád Salmy okomentovali příznivci vlády na sociálních sítích takto: „Teď už věříme, že válku skutečně vyhrajeme“.

Salma byla považována za velmi silnou pevnost, na jejíž obraně se údajně podílely i turečtí důstojníci. Odtud se řídilo rozdělování prostředků protivládním militantům, včetně zásob a munice dopravované z Turecka. Jakmile se podaří obsadit i druhou pevnost, města Al-Rabiyah v horách Jabal Al-Turkmen, islamisté pravděpodobně ustoupí z celé provincie.

Komentáře

komentářů

Salma
TOPlist