Rusko vydělalo na Mistrálech téměř dvojnásobek

Rosoboronexport vydělal na úhradě nákladů spojených s výstavbou dvou výsadkových vrtulníkových plavidel třídy Mistral a vrátil peníze do státního rozpočtu Ruska, řekl generální ředitel společnosti Anatolij Isajkin. Informovala o tom televizní stanice Hvězda.

Francie uhradila Rusku náklady spojené s výstavbou výsadkových plavidel typu Mistral. Euro tehdy stálo jedny peníze, nyní – téměř dvakrát tolik. V rublovém ekvivalentu získaly naše společnosti o něco více, řekl Isajkin. Firma podle něj uzavírá kontrakty v tvrdé měně, což je velkým přínosem pro podniky domácího vojensko-průmyslového komplexu.

Francie odmítla dodat Rusku Mistraly kvůli neshodám ohledně ukrajinské krize. Výše náhrad za neplnění smluvních povinností přesáhla jednu miliardu eur, což zcela pokrylo náklady Ruské federace.

Rusko na Mistrálech naopka vydělalo v souvislosti s novým kurzem Eura. A to téměř dvojnásobek původní ceny. S ohledem na stabilizaci rublu a jeho předpokládané posilování se tento kontrakt stane zřejmě jedním s nejvýhodnějších, jaký kdy ruský obranný průmysl uzavřel. Mistrály nyní kupuje Egypt, kterému dodá Rusko i bitevní vrtulníky projektované speciálně pro tyto výsadkové lodě, což bude dalším ekonomickým přínosem.

Komentáře

komentářů

mistral
TOPlist