Rusko se zlobí : dalších 34 řízených střel proti IS a nasazení strategického letectva

Rusové provedli masivní útok letouny strategického dálkového letectva i z ponorky. Pro Sýrii se vyčleňují posily.

Ministerstvo obrany RF provedlo masivní útoky na teroristy v Sýrii, informoval ministr obrany Sergej Šojgu ruského prezidenta Vladimira Putina. „V rámci vzdušné operace probíhá masivní letecký úder na pozice Islámského státu v Sýrii. Počet letů byl zdvojnásoben, což umožňuje realizovat velké a přesné údery na objekty IS po celém území Sýrie“, řekl ministr. „Ruské letectvo provedlo 127 bojových letů na 266 teroristických objektů v Sýrii, zničeno 140 objektů“, informoval Šojgu prezidenta Vladimira Putina.

„Strategické raketové nosiče Tu-22 M3, Tu-160 a Tu-95 provedly údery na pozice IS v Sýrii, bylo realizováno vypuštění 34 řízených střel na pozice militantů v provinciích Alepo a Idlib“, řekl ministr. Všechny bombardéry Tu-160 a Tu-95 se po útocích vrátili na své základny a Tu-22 M3 pokračují „v práci“. O něco dříve proběhla informace, že Rusko provedlo útok řízenými střelami i z ponorky.

V úterý prezident Vladimir Putin na zasedání k výsledkům příčin pádu ruského letadla na Sinaji řekl, že údery Vojensko-kosmických sil Ruska proti teroristům v Sýrii musí být nejen prodlouženy, ale i zesíleny. V Ministerstvu obrany RF informovali, že k útoků na objekty IS bude nasazeno 25 letounů dálkového strategického letectva, 8 letounů Su-34 a 4 letouny Su-27.

 

Komentáře

komentářů

b22
TOPlist