Rusko se připravuje k obraně Sýrie : dorazil vysoce sofistikovaný průzkumný systém Tu-214R

Situace v Sýrii se začíná vyvíjet ve prospěch vládních sil. Turecko, Katar a Saúdská Arábie, kteří jsou hlavními sponzory teroristů, začínají panikařit. Zvažují vojenskou operaci proti Sýrii. Turci ostřelují syrské území dělostřelectvem a Saúdi zahájili přesun bojových letounů na základnu v Turecku.

V této situaci nechce Rusko ponechat nic náhodě. Připravuje se na libovolnou variantu dalšího vývoje. Aktuálně byl do Sýrie poslán mimořádně výkonný a moderní systém umístěný na letounu Tu-214R, který by měl být dislokován na ruské letecké základně v Latakii. Jde o jeden ze dvou strojů, kterými disponuje ruská armáda.

O letounu je známo, že je vybaven systémy senzorů ELINT a SIGINT, které umožňují elektronický průzkum, zachycování elektronické komunikace, odhalování signálů z radarů, antén vysílačů a různých senzorů. Má radiotechnický komplex MPH-411, radarový systém CNIRTI a elektro-optickým systémem Frakce. Dokáže odhalit i neviditelné úkryty a maskované pozice. Poskytuje kvalitní snímky povrchu, a má vysoce výkonné možnosti odposlechu a zachycení signálů z nepřátelských letadel, bojových vozidel, velitelských center a nebo z mobilních telefonů.

ruslet

Zachycené údaje umožňují vytvořit velmi přesný obraz bojiště, včetně aktuálních údajů o tom, kde operují nepřátelské síly, jaký druh zařízení používají, a prostřednictvím rozšifrování jejich komunikace lze zjistit co dělají a co připravují. V důsledku se jedná o strategickou výhodu nad nepřítelem.

Přesun technologie do Sýrie souvisí jistě i s prohlášením Generálmajora Igora Konašenkova, který je mluvčím ruského ministerstva obrany: “Ruské ozbrojené síly společně s partnery spustili víceúrovňový zpravodajský systém, který poskytuje spolehlivé údaje o aktivitách teroristů v Sýrii ve dne i v noci.”

Komentáře

komentářů

TOPlist