Rusko se chystá přitvrdit

Ruský premiér Medveděv dal vládě dva dny na přípravu komplexních opatření v rámci odpovědi na tureckou agresi v Sýrii, kdy turecká stíhačka sestřelila ruský bombardér Su-24. Má jít o zavedení omezení a zákazů činnosti hospodářských struktur Turecka na území Ruska, omezení a zákaz dodávek na různé produkty včetně potravin, na provedení stavebních prací, na poskytování služeb ze strany tureckých společností a na dalších omezujících opatření“, cituje RIA News. Součástí budou opatření mající vliv turistický průmysl, finanční operace, cla a daně, transportu, a mají se zamrazit investiční projekty.

Aktuálně odmítl 30 investičních projektů v hodnotě kolem 500 milionů USD ruský Krym. Ukončeny mají být rozhovory o preferenčním investičním režimu Turků v Rusku. Pod ruský zákaz by měly spadnou i obří projekty plánované jaderné elektrárny v Turecku a plynovod Turecký proud, který měl být náhradou za South Stream. Rozhodnutí bude přijato do 30. prosince ma základě zákona o zvláštních opatřeních.

Současně s komplexní ekonomickou aktivitou probíhá zesílení vojenské operace v příhraniční oblasti, zejména v regionu kde došlo k zastřelení ruského pilota na padáku.

Do Sýrie bude přesunuto dalších 10 až 12 stíhaček, které mají chránit ruské bombardéry. Na syrském území byl dnes rozbombardován zásobovací konvoj z Turecka, který měl zajistit dodávky protivládním militantů. Ruské letectvo zintenzivnilo i nálety na ropné cisterny přepravující ropu do Turecka.

Video : Bombardování

Komentáře

komentářů

nebuďte ho
TOPlist