Ruské tanky T-90 pomáhají úspěchům vládních sil v severní Sýrii

Tanky T-90A má ruská armáda ve výzbroji od roku 2004. Jedná se o modernizovanou variantu tanku T-90. Odlišuje se především zesíleným pancéřováním, vylepšeným motorem, je vybaven opticko elektronickým systémem protiraketové obrany Štora-1, má vylepšenou stabilizaci kanónu, moderní automatický nabíjecí systém a termovizní kamery.

Systém řízení palby převyšuje moderní světové analogické systémy. Umožňuje za jízdy zasahovat pohyblivé cíle na první výstřel a to v libovolném počasí. Během testů s nezkušenou posádkou vystřelili z tanku 24 raket, které všechny zasáhly cíl na vzdálenost 4 až 5 kilometrů. Zkušený operátor za 54 sekund během rychlé jízdy zasáhl 7 cílů na vzdálenost 1500-2500 metrů. Německý Leopard v podobných podmínkách zasáhl 6 cílů a americký Abrams 5 cílů.

Syrské vládní síly získaly moderní ruské tanky jako vojenskou pomoc. Podle vojenských expertů se jedná o zbrojní komplexy, které umožňují syrským jednotkám provádět efektivní operace. První významné nasazení bylo západně od Alepa u Khan Touman, kde se podařilo prolomit silně opevněné linie islamistů. Druhé větší nasazení se odehrálo v minulých dnech severně od Alepa, kde vládní jednotky prolomily čtyřleté obklíčení měst Nubl a Zachra.

Photo by cell105

Komentáře

komentářů

Photo by cell105
TOPlist