Ruské bojové jednotky se už pohybují v okolí Homsu

Po dodávkách sofistikovaných zbraní se do Sýrie přesunují další vojenští poradci a vojenské jednotky, které mají střežit logistické objekty a nově budované uprchlické tábory. Ruská podpora syrské vlády se zřejmě dostává na novou vyšší kvalitativní úroveň. Podle izraelského zpravodajského serveru Debka se ruské bojové jednotky pohybují už v terénu.

Na dálnici číslo 4, která spojoje Homs a Allepo byly spatřeny ruské R-166-0.5 „mobilní válečné místnosti“ s ochranou v podobě nových transportérů BTR-82 s vojáky ruské námořní pěchoty. Mobilní komunikační a řídící jednotky R-166-0.5 ultra pracují s vysokofrekvenčním signálem. Jsou schopné realizovat hlasovou i datovou komunikaci na velmi dlouhé vzdálenosti (uvádí se přes 1000 km). Kvalita ultra vysokofrekvenčního signálu je velmi dobrá, je odolný proti elektromagnetickému rušení. Pokud se budou ruské síly nacházet hluboko v syrském území, mohou prostřednictvím těchto stanic komunikovat se svým velitelstvím ná základně v Latakii. Mohou bezpečně přijímat rozkazy, zpravodajské informace i videa z bezpilotních letounů či satelitů. R-166-0.5 má anténu, kterou může zvednout až do výšky 15 metrů. Podle vojenských analytiků je mobilní velitelské zařízení nedílnou součástí ruských operací na bitevním poli.

Nasazení ruských specialistů může být reakcí na vývoj na frontě, kde se podařilo islámským teroristům z IS zablokovat na několik hodin část dálnice mezi městy Homs a městem Allepo. Pokud by se situace rozvinula v neprospěch syrské armády, hrozil by postup IS na druhé největší syrské město Allepo, se všemi důsledky z toho plynoucími. Pohyby ruských jednotek jsou předzvěstí příprav, které mají podobnému scénáři zabránit.

Podle syrských vojenských zdrojů obdržela syrská armáda dodávky nových zbraní a nových typů zbraní. Ruští poradci už provádějí zaškolení syrských specialistů na zacházení s novými sofistikovanými zbraňovýni systémy určenými pro boj proti pozemním i vzdušným cílům. Moskva dává Washingtonu i Jeruzalému jasný vzkaz: ruští vojáci budou hájit ruské zájmy.

Komentáře

komentářů

PVO
TOPlist