Ruská flotila začala bojové operace v Sýrii : SU-33 a řízené střely Kalibr v akci

„Dnes jsme zahájili v 10:30 velkou operaci, začaly masivní údery na cíle Daesh (Islámský stát) a Frontu An-Nusra (filiálka Al Kajdy) v provinciích Idlib a Homs,“ řekl Šojgu na setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s vedením ministerstva obrany a obranných podniků.

“Admirál Kuzněcov, těžký křižník kombinovaný s letadlovou plošinou, zahájil svou účast v bojové operaci poprvé v historii ruského námořnictva. Naše letadla Su-33 začala startovat dnes. Před tím jsme provedli velmi pečlivě, důkladný průzkum všech cílů, „řekl Šojgu.

Podle ministra mezi hlavní cíle patří muniční sklady, výcvikové tábory a zařízení vyrábějící zbraně, včetně chemických. Útoky jsou zaměřeny především na zázemí teroristických skupin v provinciích Idlib a Homs.

Z další lodě flotily, z fregaty Admirál Grigorovič, byly odpáleny řízené střely Kalibr. Cíle byly zpravodajsky potvrzené a předem určené.

Ministr zdůraznil, že teroristé mají zavedenou výrobu, skutečné továrny na prostředky hromadného ničení. Ruská armáda lokalizuje a pečlivě hlídá cíle, než jsou označeny k úderu. Vybíráme nejdůležitější.

Ministr Šojgu rovněž informoval o dvou chemických útocích proti vojákům syrské armády. Při prvním útoku teroristé usmrtili plynem 3 vojáky a 27 jich bylo hospitalizováno. Při druhém útoku bylo zraněno 30 syrských vojáků.

Podle ministra obrany dorazila do Sýrie početná skupina ruských vojenských specialistů, kteří mají určit, jaké chemické zbraně teroristé v Sýrii použili. Kreml reálně zvažuje rozšíření své účasti ve vojenské operaci v Sýrii.

Komentáře

komentářů

Admiral Grigorovič
TOPlist