Ruská armáda dostane během několika let 2300 tanků T-14 Armata

Do výzbroje ruské armády dorazí 2300 tanků T-14 Armata, řekl v rádiu Echo Moskvy generální ředitel firmy Uralvagonzavod Oleg Sienko. Podle něj bude dodávka z větší části vyplněna do konce roku 2020, ale díky další modernizaci a modifikacím se úplné dokončení zakázky protáhne až do roku 2025.

Dodal že ve vývoji jsou technologie pro arktické podmínky. Zbraně a nákladní vozidla, které mohou efektivně pracovat i při extrémně nízkých teplotách.

Tank T-14 „Armata“ vyvinul ruský koncern Uralvagonzavod a poprvé byl představen veřejnosti na Přehlídce vítězství k 70. výročí konce druhé světové války v Moskvě. Tank má unikátní výkonové charakteristiky. Je vybaven 125 milimetrovým kanonem, dálkově ovládanou věží bez posádky a speciální konstrukční kapslí umožňující zachránit život posádce i po zásahu tanku a výbuchu munice.

Dodávky tanků T-14 Armata pro potřeby ruské armády, jsou součástí celkové koncepce modernizace a profesionalizace ruských ozbrojených sil, jejíž nejdůležitější fáze bude ukončena právě v roce 2020. V tomto roce by měla být dokončena obměna přibližně 70% všech zbraňových systémů a další vojenské techniky.

Foto: „Танк «Армата» Т-14“ by Соколрус – Own work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Commons

Komentáře

komentářů

Танк_«Армата»_Т-14
TOPlist