Jim Willie: Čína se chystá použít zlato k restartu globálního měnového systému

30. září jeden z předních odborníků v oblasti statistiky a ekonomie Dr. Jim Willie poskytl tří hodinový rozhovor rozhlasové stanici Caravan to Midnight, ve kterém vyjádřil své názory na současnou finanční, ekonomickou a geopolitickou situaci ve světě.

Řekl, že jedním z důvodů pro zřízení Shanghai Gold Exchange je čínské úsilí získat kontrolu nad stanovením cen drahých kovů ve světovém měřítku, vytlačení COMEXu (New York Futures Exchange). Poté má Čína v úmyslu spustit restart světového měnového systému, v jehož průběhu cena zlata vzroste na svoji reálnou úroveň.

Podle předpovědí Dr. Willey, Čína dosáhne toho, že ceny zlata vzrostou minimálně dvakrát ve vztahu k aktuální ceně. To přinese drtivý úder derivátovým finančním nástrojům, a veškerému úsilí které vynakládá COMEX k udržení cen zlata a ochrany dolaru, se obrátí v popel. Na základě známých detailů dodávek COMEX v průběhu posledních dvou let, lze říci, že se dodávky fyzického zlata v podstatě neuskutečňují, místo nich se používají peněžní vyrovnání v rámci smluv nebo se provádějí transakce s použitím derivátů.

Jakmile se celý systém „papírového zlata“ zhroutí, stane se Čína s pomocí Šanghajské burzy zlata hlavním trhem, který umožní orientaci v cenách drahých kovů. V tom momentu zlato získá skutečnou hodnotu, okamžitě vyvolá monstrózní chaos na trhu papírových peněz a neposkytne světu jinou možnost, než provést kompletní restart globálního měnového systému.

Citát z rozhovoru s Jimem Willie:

„Jakmile projde další globální restart, bude úplný a završený. A to se očividně stane především v oblasti obchodu se zlatem. Ceny na drahý kov se změní natolik, že je USA už nebudou moci zvrátit. 

Podívejte se na Comex. Od poloviny roku 2012 nebo tak nějak, vytvářeli svoje kontrakty ne přes fyzické zlato, ale přes hotovost. Pokud s tím nejste spokojeni, pak vás prostě vyloučí z Comexu. V posledních dvou letech se transakce s dodávkami fyzického zlata v podstatě neprováděly. To už není trh zlata, ale trh se zlatými deriváty. 

A konečně, na konci září, Šanghaj začala nabízet zlato i futures kontrakty nabízející dodávky fyzického kovu. To je noční můra pro Spojené státy i pro Londýn. Je zvláštní, že krátce po otevření této nové platformy v Hongkongu začaly studentské protesty. 

To je ale poslední etapa. Další – konec hry a restart. Připravují se na to i v Šanghaji, i se světovými kontrakty se zlatem. Hlavní událostí ovšem bude zničení měnových trhů. A toto zničením začne tím, že Asiaté obnoví skutečnou hodnotu zlata a začnou realizovat dodávky fyzického kovu v jeho reálné ceně.“

Několik analytiků-ekonomů, včetně Johna Williamse, Petera Schiffa, Dr. Paula Craiga Robertse, a Geralda Celente vyslovili v tomto roce svoje prognózy týkající se globálního přecenění světových měn, které může proběhnout ještě do konce roku 2014.

USA se necítí na stejné lodi se zbytkem světa a snaží se oddálit konec petrodolaru cestou podněcování vojenských konfliktů. Proto Rusko a Čína nemají jinou možnost, než spojit své síly a vytvořit infrastrukturu pro co nejhladší změnu mechanismů světového obchodu po tom až nastane restart světového měnového systém.

Volný překlad: -Aka-

Zdroj: http://www.examiner.com/article/china-will-use-gold-and-gold-pricing-to-force-global-currency-reset

Komentáře

komentářů

image001-750944
TOPlist