Putin: S teroristy se musí bojovat v Sýrii a nečekat na jejich návrat

V interview pro americkou televizní stanici CBS Vladimir Putin promluvil o současných krocích Ruska v Sýrii a objasnil cíle a úkoly Moskvy v tomto důležitém regionu.

V odpovědích na otázky o roli ruských vojáků v operacích proti teroristům v Sýrii zdůraznil ruský prezident, že momentálně se ruská přítomnost v Sýrii omezuje na „dodávky zbraní syrské vládě, vyškolení personálu a v poskytování humanitární pomoci syrskému národu“.

„Vycházíme z charty OSN, to jest ze základních principů současného mezinárodního práva, díky kterému pomoc taková či jiná, včetně vojenské pomoci, může a měla by být poskytována pouze legitimními vládami zemí, s jejich souhlasem, nebo na jejich žádost, nebo na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

V tomto případě máme co do činění s prosbou syrské vlády o poskytnutí vojenské a technické pomoci, což i děláme v rámci absolutně legálních mezinárodních smluv.“

Vladimir Putin zdůraznil, že cíl Moskvy v Sýrii je boj proti terorismu.

„Více než dva tisíce bojovníků ze zemí bývalého Sovětského svazu se nachází na území Sýrie. Existuje nebezpečí, že se k nám vrátí. Takže spíše než čekat, až se k nám vrátí, je lepší pomoci Asadovi bojovat proti nim tam, na území Sýrie. To je hlavní motivační podnět, který nás vede k poskytování pomoci Asadovi.“ „Rozhodně nechceme situaci v oblasti „somalizovat“,- uzavřel ruský prezident.

Photo by Imaginary Museum Projects: News Tableaus

Komentáře

komentářů

Vladimir Putin
TOPlist