První údery Ruských bombardérů v Sýrii byly vysoce přesné a efektivní

„Ruská letecká skupina dislokovaná na syrském letišti Hmeymim, provedla první přesné údery na objekty mezinárodní teroristické organizace Islámský stát (IS). Útočné letouny, vyzbrojené moderními bojovými komplexy, provedly údery na osm cílů. Všechny stanovené cíle byly zničeny. Velitelská stanoviště i řídící štáb byli plně zničeny“, prohlásilo ruské ministerstvo obrany.

Jednalo se primárně o sklady zbraní, munice, pohonných hmot, bojové techniky, velitelská stanoviště a dopravní prostředky. Zničena byla i velitelská stanoviště v horské oblasti, v podzemních bunkrech. Celkem bylo provedeno 20 náletů.

Na snímcích vypadá množství výbuchů jako útok kazetovou municí. Ve skutečnosti se jedná o důsledek přetlaku po explozích v podzemním systému bunkrů a jeskyní.

Všechny útoky byly provedeny na základě letecké rozvědky a po upřesnění informací získaných ze štábu syrské armády. První útoky zřejmě provedla letka SU-24 M2 na členy teroristické skupiny Tajamu Ala’azza v blízkosti obce Al-Lataminah provincii Hama. Jedná se o jednu ze skupin, kterou vyzbrojují USA.

Další útoky byly vedeny na pozice An-Nusra, kolem měst v oblasti Homs. Primárním cílem útoků je prozatím likvidace teroristické infrastruktury, techniky a munice, rozbít frontovou moc IS. Vyčištění prostoru potom bude na jednotkách syrské armády a provládních milicí.

Photo by Rob Schleiffert

Komentáře

komentářů

Photo by Rob SchleiffertPhoto by Rob Schleiffert
TOPlist