Přichází zlom v Sýrii, letiště T-4, íránské bombardéry a syrský S-300

Vysoce postavený důstojník ze společného operačního centra v Damašku, kde jsou zastoupení zástupci Ruska, Íránu, Sýrie a Hizballáhu, řekl: „Damašek obdžel protivzdušný komplex S -300, který je připraven pro vstup do aktivní služby. Brzy Sýrie oznámí, že každý cíl ve vzdušném prostoru bez koordinace s Damaškem bude považován za nepřátelský a bude se na něj střílet bez varování. Těm, kdo chtějí bojovat proti terorismu a koordinovat akce s vojenským velením budou poskytnuty bezpečné koridory“.

Írán připravuje dvě letky bombardérů Suchoj, které budou rozmístěni na vojenské letecké základně T4 – Tiyas, v těsné blízkosti města Palmyra. Íránské letectvo se připojí k syrskému a ruskému letectvu v jejich válce proti mezinárodnímu teroristickému syndikátu.

Vedle letiště Al-Shairat se základna T-4 stane důležitým bodem obrany Sýrie. Íránští inženýři už provádějí na letišti dokončovací práce. Moskva souhlasila s poskytnutím veškeré údržby a s dodávkami munice. Íránští piloti si ověří svoji efektivitu v reálných bojových operacích a jejich úkolem bude poskytnutí podpory pozemním silám od Palmyry do Rakky.

Rusové budují postupně nad Sýrií systém protivzdušné obrany za pomoci komplexů TOR M1 / M2 (rakety středního doletu), systému Pancíř S, komplex S-400 který je umístěn na jejich letecké základně u Latakie, nebo analog komplexu S-300 umístěný na raketovém křižníku Moskva.

Video : Pancíř – S

„Syrská protivzdušná obrana dokončila školení posádky pro systém S -300 v Rusku. Komplex S-300 může zaměřit až 12 cílů současně na vzdálenost 200 kilometrů. Komplexy protivzdušné obrany budou nasazeny v osvobozených oblastech, aby pokryly celé syrské území.

Video : S-400

Je nepravděpodobné, že by Sýrie vyhlásila válku na obloze celé západní koalici, nicméně je to určitě silné poselství Turecku. Je to také způsob, jak může Damašek vyvinout tlak na západ a vynutit diplomatickou koordinaci se syrskou vládou. Asad neočekává náhlý návrat vlajky na Francouzské velvyslanectví a návrat velvyslance, a to navzdory útoku v Paříži. Ale aby válka s terorismem byla účinná, je potřeba spolupracovat. Paříž potřebuje Damašek pro svou vlastní ochranu.

Více než 1400 francouzských mudžahedínů bojuje v řadách Daesh a Al Kajdy. Mnozí z nich má podchycena Asadova zpravodajská služba. DGSE, francouzská vnější zpravodajská služba k nim ale nebude mít přístup bez cenné protihodnoty. Je to výzva pro Francii. Pokud její proudová letadla budou létat přes Sýrii bez koordinace s Damaškem, existuje riziko, že budou sestřeleny S-300. V domění že jde o nepřátelské letouny z Turecka nebo Izraele. Přeci jen se budou pohybovat ve vzdušném prostoru suverénního státu.

Komentáře

komentářů

ru-tu
TOPlist