Prezident-S: Tajemství obrany ruských letadel před raketovou salvou

Palubní komplex obrany President-S je určen pro individuální ochranu letadel před protivzdušnými raketovými a dělostřeleckými systémy. Pokud komplex zjistí hrozbu útoku (radar nebo laserový paprsek), zaměří na naváděcí systém rakety kódované multispektrální paprsky, a odvede ji stranou.

Pokud je střela vybavena radarovou samonaváděcí hlavicí, nebo pokud hrozba pochází od protiletadlových dělostřeleckých systémů vybavených radarem, Prezident-S zapíná aktivní rušení, což vede ke zmaření sledování cíle radarem nebo raketou a svedení útoku od směru pohybu chráněného letadla nebo vrtulníku.

Z přenosných systémů protivzdušné obrany Igla byl proveden značný počet výstřelů protiletadlových raket proti vrtulníkům kvalitním maketám. Výstřely byly provedeny jednotlivě i salvou, z různých směrů a vzdálenosti. Ani jedna vystřelená raketa nedosáhla cíle, všechny byly svedeny stranou, aniž by došlo k poškození chráněného objektu, řekl hlavní konstruktér KRET (Koncern radioelektronických technologií) Jurij Majevskij.

Podle výsledků testů lze konstatovat, že v Rusku byla vytvořena spolehlivá technologie na ochranu letadel a vrtulníků proti útokům raketami s jakýmkoliv optickým naváděním, řekl Jurij Majevskij. Palubním komplexem obrany Prezident-S je vybaveno letadlo prezidenta Ruska, vojenská dopravní letadla Il-76, úderné vrtulníky Mi-28 a Ka-52 a těžké dopravní vrtulníky Mi-26.

Komentáře

komentářů

TOPlist