Osvobození Kuweires se nezadržitelně blíží!

Nezadržitelně se přibližuje okamžik, kdy po 2,5 letech dojde k prolomení blokády letecké vojenské základny Kuwieres v Sýrii.  Prolomení blokády bude prvním ze strategicky významných vítězství, kterého dosáhne syrská vládní armáda po čtyřech letech. Útok vedou Gepardí síly, jak je nazývána speciální bojová jednotka provládních vojsk.  Vojáci ovládli sousední obec Sheikh Ahmad a podle posledních informací jsou už pouhý kilometr od základny.

Islámský stát je postupně vytlačován ze svých pozic a k prolomení obklíčení dojde i přes zuřivé protiútoky teroristů. Osvobození obklíčené enklávy vládních jednotek trvá už 2,5 roku. Zbraně, munici a další potřeby doručovaly na základnu vrtulníky syrské armády, létající velmi nebezpečnou oblastí.

Zásadní změnu ve vývoji války v Sýrii znamenalo nasazení ruského letectva. Ruské frontové bombardéry ochromily schopnosti teroristických jednotek vést ofenzivu a rozvrátily teroristickou infrastrukturu. Zejména se zaměřily na centra velení a komunikace, sklady, výcvikové základny, opevněné základny a technické dílny.

Komentáře

komentářů

TOPlist