Obrana teroristů mezi městem Aleppo a letištěm Kuweires se zhroutila

Bitva o planinu Al-Safira je u konce. Elitní syrské vojenské jednotky známé jako Tygří síly v uplnulých dnech obklíčily území o rozloze kolem 150 km2 a odřízli početné teroristické síly od zásobovacích cest.

Než došlo k obklíčení a uzavření přístupových cest, nechaly vládní jednotky několik dní průchozí koridor. Tím se podařilo části část teroristů utéct do města Al-Bab, které je jedním z větších opěrných bodů teroristických skupin.

Tímto manévrem se podařilo oslabit a rozdělit síly obránců, aby nedošlo k ještě větším škodám na ifrastruktuře osvobozovaného území. Operace pokračovala dnes v noci a za posledních 24 hodin provedly Tygří síly, Hizballáh, a iráčtí a íránští dobrovolníci za pomoci ruského letectva, rozsáhlý útok na pozice Daesh ze všech směrů.

Obrana Daesh (Islámského státu) se prakticky zhroutila, armáda postupně obsazovala jednu vesnici za druhou a aktuálně probíhají už jen dočisťovací operace. Nic nenasvědčuje tomu, že se teroristé pokusí zachránit zbytek obklíčených sil v posledních místech odporu.

Screenshot_214

Jedná se o další velké vítězství vládních sil. Vedle osvobození několika klíčových dopravních komunikací se uvolní velký počet elitních vládních jednotek a jejich spojenců. Na řadě jsou strategická města Al-Bab a Deir Hafer, jejichž ztráta bude pro Daesh velmi bolestivá.

Komentáře

komentářů

Screenshot_215
TOPlist