NPO Mašinostrojenie odmítá zasažení domu řízenou střelou

Jak uvedly některé sdělovací prostředky (např. Novinky.cz), testovaná ruská řízená střela zasáhla v Rusku obytný dům. Ve skutečnosti šlo o malé škody, způsobené tlakovou vlnou na domě který byl v rámci bezpečnostní zóny dopředu evakuován.

Firma NPO Mašinostrojenie, výrobce řízených střel, poskytla vyjádření k incidentu, a odmítá spekulace některých sdělovacích prostředků. Podle vyjádření společnosti došlo v osadě Sopka, která leží u raketového polygonu, k mimořádné události, nikoliv však k zásahu obytného domu.

Dne 15. prosince došlo k odpálení experimentální řízené střely. Po startu se raketa odchýlila od požadovaného směru a spadla do takzvané nebezpečné zóny, ze které se již před testováním předem evakuují obyvatelé. Proto nedošlo k žádným obětem.

Na třípatrovém domě vznikla malá škoda, rozbitá okna a poškození vybavení. Co je důležité – raketa sama dům nezasáhla. Opravy poškození byly zahájeny okamžitě za aktivní účasti NPO Mašinostrojenie, řekl tiskový mluvčí generálního ředitele společnosti Antona Děgtťjajreva.

Sopka je osada u obce Nenoksa, která leží na pobřeží Bílého moře, 40 kilometrů západně od Severodvinsku. Nachází se zde centrální raketový polygon námořnictva nazývaný Sopka, zřízený v roce 1954. Na tomto polygonu jsou testovány systémy raketových zbraní, včetně strategických komplexů balistických a řízených střel, protilodních a protiletadlových raket.

novinky

Komentáře

komentářů

raketový polygon
TOPlist