Německo přitvrdí v deportacích přistěhovalců

Vláda Německa vytvořila tvrdý plán deportace těch lidí, kteří v Německu nemají status uprchlíka. Budou vyhoštěni ze země bez sezónního přerušení, v případě potřeby vojenským transportem.

Vyhoštění by mělo být provedeno co nejdříve a bez jakéhokoliv varování. Spolková vláda hodlá tuto otázku projednat s vedoucími představiteli zemí původu migrantů.

Podle listu Bild budou pro deportace použita letadla civilní, ale i stroje Bundeswehru. Aktivně se zvažují možnosti vážně omezit zákonné způsoby odvolání proti deportaci.

Plánuje se, že deportace budou probíhat i v zimě, předtím celá řada spolkovýché zemí neprováděna vyhošťování migrantů od 1. listopadu do 31. března. Důvodem je že denně do regionů přijde 6,5 až 9,5 tisíc lidí, a nemají prostě přístřeší a teplé ubytování.

Na hranicích Německa se plánují zvláštní body příjmu migrantů, kontejnerové nebo kempy, které budou prohlášeny za exteritoriální subjekty.

Podle plánu vedení země se v těchto bude přijímat část rozhodnutí, zda umožnit migrantům pokračovat v cestě, nebo odepřít možnost azylu. V případě odmítnutí se budou muset migranti přímo odsud vrátitdomů přímo odtud letadlem nebo vlakem.

Je třeba poznamenat, že v první řadě se plány týkají lidi ze zemí západního Balkánu, na Iráčany a Syřany nebudou inovace cíleny.

Podle zdroje ke stavu k 30. září je 193,5 tisíc přistěhovalců, kteří měli být deportováni, ale dosud nebyli deportováni ze země z různých důvodů.

Zároveň spřed koncem srpna 2015 bylo z Německa skutečně deportováno 11 522 lidí, a mimo toho 21.000 migrantů opustilo zemi dobrovolně do konce léta.

Komentáře

komentářů

b18
TOPlist