Nákladní auta vyjely na první část mostu přes Kerčský průliv

Výstavba první části technologického pomocného mostu přes Kerčský průliv, který spojí Krym a pevninské území Ruské federace, je dokončena. Délka mostu je 1,2 km a dokáže unést vozy s nákladem o hmotnosti až 250 tun. V nejbližší době bude zahájena výstavba druhého pomocného mostu z celkových tří. Očekává se, že druhá část bude dokončena už v období podzim-zima tohoto roku.

„Do podzimu bude postaven a zprovozněn i technologická železnice do prvního nákladního překladiště na území Tamanského poloostrova“, řekl ruský vicepremier Dmitrij Kozak.

Technologická transportní tepna se má stát základní trasou pro urychlení dodávek k výstavbě „velkého“ mostu, který by měl podle projektu nejpozději do června 2019 propojit Krym s Ruskem rychlostní silnicí, dvěma železničními tratěmi a vysokokapacitním vedením elektřiny, plynu, vody a telekomunikačních technologií. Celková délka mostu má být 19 km, nadmořská část bude dlouhá 7 a 6,1 km. Hlavní „Krymský most“ by měl mít kapacitu 19 milionů cestujících ročně.

Komentáře

komentářů

Kerc most
TOPlist