Migranti v Calais začali napadat místní obyvatele a ničit jejich domy

Snahy francouzských úřadů o obnovení pořádku v pobřežní oblasti u města Calais, kde se desítky tisíc Afričanů a Asiatů snaží dostat do Anglie, trpí fiasko. Akce k likvidaci tábora migrantů, který místní Francouzi nazývají “džunglí” skončila pochodem takzvaných běženců ulicemi města. Během pochodu, migranti zaútočili na místní Francouze. Většina migrantů uprchla do Francie z Eritreje, Súdánu, Somálska, Sýrie a Afghánistánu.

Kanál Taranisnews zveřejnil video, které zachycuje napadení francouzské rodiny. Muži se postavili proti davu, manželky Francouzů se snažili minimalizovat konflikt, a nakonec donutily muže skrýt se v domě. Očití svědci uvedli, že útočníci pokračovali v noci. Na dům házeli láhve, kameny a rozbili všechna okna. Poté se dav dostal do domu do prvního patra, vydrancovala a rozbila všechno co tam bylo. Před násilím zachránil obyvatele domu policejní oddíl, který ovšem dorazil až hodinu po nahlášení události.

Mezitím se více než stovce migrantů se podařilo prorazit na palubu trajektu britské společnosti P & O Ferries v Calais. V důsledku toho, musel být přístav dočasně uzavřen, a všechny práce v Calais byly v neděli večer pozastaveny. Richard Burnett, výkonný ředitel společnosti Road Haulage Association vyzval státní orgány přejít od slov k rozhodným opatřením. Doposud však žádná podstatná opatření nebyla přijata ani policii, ani armádu, což způsobuje pobouření místních obyvatel.

Komentáře

komentářů

calais
TOPlist