Masové vraždění v Deir Ez-Zor má přes 280 obětí : vlna 30 sebevražedných teroristů

Obklíčená syrská enkláva Deir Ez-Zor pokrývá částečně hlavní město stejnojmenné provincie, města a vesnice v okolí a funkční vojenskou leteckou základnu. Více jak 3 roky odolává pokusům islamistů o dobytí. Tento týden se zde ale situace radikálně změnila.

Masivním útokem a s použitím nové taktiky prolomil Daesh obranu vládních jednotek a obsadil část území u města Al-Baghayliyah. Ihned po obsazení začaly masové popravy a vraždění civilistů, včetně žen dětí a starých lidí. Některé rodiny byly vyhlazeny celé. Měla to být pomsta obyvatelům za spolupráci se syrskou armádou. Dalších 400 lidí odvedli teorristé jako rukojmí, mladé muže chtějí násilně naverbovat a doplnit si tak svoje těžké ztráty.

K prolomení obrany došlo díky velké písečné bouři a použití 30 sebevražedných atentátníků, kteří se jeden za druhým odpalovali se silnými náložemi na obranných pozicích syrské armády. Postupně rozšiřovali průlom do obrany. Po nich došlo k velmi rozsáhlému útoku militantů, kteří pro svoji ofenzivu soustředili velké síly. Taktika sebevražedných útočníků se ukázala být extrémně efektivní a vládní jednotky přišli o výhodu své palebné převahy. Povětrnostní podmínky neumožnili nasadit letectvo na podporu obránců.

Bitva v Deir Ez-Zor pokračuje už třetí den. Vojáci republikánské gardy a syrští výsadkáři postupně vytlačují teroristy za cenu velkých ztrát k původním pozicím. Ve městě a okolí žije přes 100 000 obyvatel, proto ruské letectvo zahájilo okamžitě po útoku i humanitární leteckou zásobovací akci. Hned během prvního dne bylo na syrské vojenské letiště shozeno na padácích přes 40 tun zásob a léků.

Komentáře

komentářů

daesh
TOPlist