Lídr turecké opozice Kemal Kılıçdaroğlu : nechceme Turecko zatáhnout do války

Šéf Národní republikánské strany Turecka Kemal Kılıçdaroğlu prohlásil, že je proti jakýmkoliv řešením, které mohou Turecko vrhnout do války. Zkritizoval premiéra Ahmeta Davutoglu za jeho militantní zahraniční politiku. Uvedl rovněž, že není možné dopustit využití tragédie syrských migrantů pro politické kšeftování.

Turecké stíhačky a dělostřelectvo bombardovaly v sobotu postavení kurdských jednotek YPG na severu Sýrie. Útoky pokračovali v neděli. Turecko chce vytvořit nárazníkové pásmo na syrském území, kde se pod jeho ochranu mají uchýlit militantní islamisté a jejich rodiny, kteří ustupují od města Aleppo pod tlakem vládní ofenzivy. Současně Turecko propustilo do Sýrie dalších 400 příslušníků Al Kajdy, kteří se mají zapojit do bojů proti syrské vládě.

Turecký prezident Erdogan vede politiku, která je slovy Kemala Kılıçdaroğlu v zájmu Erdogana, ale nikoliv Turecka. Míní tím zřejmě odhalené spojení mezi Erdoganovou rodinou a militantními islamisty při pašování kradené syrské ropy. Příjmy z této nezákonné činnosti napomáhají financovat teroristickou organizaci Daesh (Islámský stát).

Komentáře

komentářů

TOPlist