Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem.

Takto začínal Zákon a provolání Národního výboru o vzniku Československa. Z těchto prvních slov dodnes tryskají emoce a dojetí, protože je z nich cítit dlouhý a úporný boj národa o svoji existenci.

Vzniku Československé republiky předcházela dlouhá a těžká historie. Doprovázely jej i obrovské oběti vlastenců. Přežití malého samostatného českého národa v srdci Evropy je zázrak. Na křižovatce zájmů různých mocností a ve víru dějin jsme dokázali přežít, i když naším osudem mělo být otroctví nebo naprosté vyhlazení.

Naši předci nebyli žádní zbabělci. Pokud se podíváme na historické mapy naší země, uvidíme jeden společný rys. Vždy jsme měli mocné a silné sousedy, se kterými jsme o svoje přežití museli často bojovat. Přemyslovci, husité, legionáři, účastníci domácího odboje, vojáci naší zahraniční Československé armády a spousty bezejmenných hrdinů se spolu s našimi spojenci zasloužili o to, že dnes i nadále žijeme v srdci Evropy.

Na této historii malého národa, který přežil, nezmění už nikdy a nic žádný úplatný historik, prolhaný novinář nebo zkorumpovaný politik. Víme kdo byli naši hrdinové a kdo byli naši opravdoví spojenci. I dnes i v budoucnu dokáže tento národ znovu postavit na svoji obranu nové hrdiny.

Říká se, že v lásce, a ve válce je dovoleno všechno. A vítězů že se nikdo neptá. Historicky jsme těmi vítězi my, potomci našich slavných předků ve vlastní zemi. Bez ohledu na nejrůznější sebemrskačské názory, se můžeme považovat za příslušníky statečného a odolného národa. Pouze takový národ totiž mohl v tomto prostoru historicky přežít. Přesto, že za to často tvrdě platil.

A teď je na nás, abychom jako současníci umožnili žít v této zemi i generacím našich potomků. Udrželi národní tradice, hodnoty, duši národa a nenechali se zničit experimenty projektantů nového světového řádu a moderních diktatur.

Vzdáváme čest našim předkům.

Komentáře

komentářů

TOPlist