Letadlo Soudného dne přijde do výzbroje ruských vojsk do konce roku 2015

Kromě Ruska je tato technika k dispozici pouze v USA, kde je analogický komplex nazýván „Letadlem Soudného dne“.

Státní testování vzdušného velitelského střediska strategického řízení druhé generace bylo úspěšně zakončeno. Technologický komplex byl vytvořena na bázi letounu Il-80, a do konce roku 2015 bude předán ministerstvu obrany. Informuje o tom ruská korporace OPK.

Vzdušné velící středisko strategického řízení je určen pro použití v podmínkách operativního rychlého nasazení jednotek, při nedostatek pozemní infrastruktury, a pro případy nefunkčnosti pozemních velitelských středisek a uzlů a linek spojení.

„Konstrukce IL-80 umožňuje přijmout na palubu vyšší velitelský sbor ozbrojených sil RF, bojovou skupinu, skládající se z operativní skupiny důstojníků generálního štábu a technických specialistů odpovídajících za speciální zařízení a vybavení letadla. Technická specifikace komplexu dovoluje řízení pozemních sil, námořní flotily, vzdušných a kosmických sil, a strategických raketových sil“, řekl zdroj.

Nová generace vzdušných velitelských středisek se vyznačuje zvýšenou životností, funkcionalitou, spolehlivostí, vylepšenými technickými parametry a nízkou spotřebou energií. Korporace ihned přistoupila k zahájení prací na vzdušném velitelském centru třetí generace.

Komentáře

komentářů

TOPlist