Jemenští povstalci potopili další válečnou loď saúdské koalice – EuroAsie.info

Jemenská armáda a revoluční jednotky Ansarullah revoluční síly vypálily rakety na válečné lodi saúdské koalice a jednu z nich potopili poblíž pobřeží al-Mukha v jemenské provincii Ta’iz. Informované zdroje v sobotu oznámily, že válečná loď s názvem „al-Mahrousa“ patřila egyptské armádě.

Předtím ve čtvrtek jemenská armáda a povstalecké síly vypálily rakety na saúdskou vojenskou loď a zničily ji v úžině Bab al-Mandab. Válečná loď ztroskotala u jihozápadním pobřeží Jemenu v průlivu Bab al-Mandab, který spojuje Rudé moře a Adenský záliv. Ostatní saúdské bitevní lodě po útoku vyklidily oblast. Potopené lodě opakovaně odstřelovaly raketami rezidenční oblasti v provincii Ta’iz, způsobovali oběti na životech a materiální ztráty.

Saudská Arábie vede koalici proti jemenským povstalcům, a chce dosadit zpět prezidenta Hádího, který emigroval právě do Saudské Arábie. Hádí emigroval po revolučních událostech, které vygradovaly díky nezaměstnanosti, ekonomickým problémům a korupci. K povstalcům se připojila jemenská armáda. Saudská Arábie se bez mandátu OSN postavila do čela koalice několika arabských států s cílem vojenského prosazení svých požadavků v sousedním Jemenu. Během agrese zahynulo dosud nejméně 6.579 Jemenců, včetně stovek žen a dětí, především díky leteckému bombardování a raketovým útokům.

Komentáře

komentářů

TOPlist