Jemenské jednotky zabili dalších 13 saúdských vojáků

Jemenské armádní jednotky spolu s povstalci včera při odvetných útocích zabily nejméně 13 saúdských vojáků. Boje se odehrávají na území Saúdské Arábie, v provincii Jizan. Jemenská pozemní ofenziva probíhá u saúdskoarabského města Al Khobh. Podle informací FarsNews byl v oblasti zničen neupřesněný počet saúdských tanků a obrněných vozidel.

Saudská Arábie stojí v čele arabské koalice, která bez souhlasu RB OSN napadla Jemen a snaží se dosadit zpět k moci uprchlého prezidenta Mansoura Hadiho. Na začátku „trestné výpravy“ proti povstalcům podílelo zejména letectvo, což vedlo k vysokým ztrátám na civilním obyvatelstvu Jemenu, odhaduje se okolo 7000 obětí.

K jemenským povstalcům z hnutí Ansar Alláh se přidala i část jemenské armády, která disponuje balistickými raketami. Část z nich už byla vypálena jako odveta na území Saúdské Arábie. Šíitské povstalce podporuje i Írán. Proti povstalcům bojují státy arabské koalice, Maroko, Kuvajt, Katar, Jordánsko, Súdán, Egypt, Bahrajn a Spojené arabské emiráty. Jemenští povstalci jsou také cílem útoků ze strany Al Kajdy, která má pod kontrolou některé oblasti země.

Komentáře

komentářů

jemen
TOPlist