Jak BBC na západě vyrábí pravdu : Sýrie, Rusko, Migranti, Ukrajina

Nejedná se ovšem pouze o BBC. O věrohodnosti dnešních mainstreamových sdělovacích prostředcích si už asi nikdo nedělá iluze. Přesto neuškodí připomenout si cynickou manipulaci, které nás vystavují mocenská skupiny. Vládnoucí klany nemají logicky zájem o změnu, na tom se už tisíce let nic nezměnilo. Změnily se ovšem používané technologie, včetně vymývání mozků.

Demokracie se stala zaklínadlem, ale co to je za skutečnou demokracii, když politik není odpovědný svým voličům. Není odvolatelný. Dostane na několik let bianco šek na důvěru, kterou ve většině případů zklame nebo rovnou prodá. Manipulace a korupce ničí demokracii mnohem více, než vymyšlení bubáci v podobě Ruska, nebo lidí co se oprávněně bojí vlny migrantů a jsou hned označení za „xenofoby“, atd.

Mainstream hned ví kam je nutné soustředit ten správný nátlak veřejnosti. Však má naprosto jasné politické zadání. Znáte určitě pořekadlo: Zloděj křičí chyťte zloděje. Představujeme jeden zajímavý blogový příspěvek, který poodhaluje práci známé BBC. Obrázek si udělejte sami, jedná se o natáčení diskreditační reportáže ze Sýrie.

ezgif-com-optimize

Zdroj a celý článek s dalším obrazovým materiálem naleznete na https://bbcpanoramasavingsyriaschildren.wordpress.com/ Doporučujeme!

Pokud znáte další případy mediální masáže a manipulace, dejte je do diskuze, můžeme se jim věnovat v pokračování série, kterou chceme nazvat „Výroba pravdy“.

Photo by Sister72

Komentáře

komentářů

Photo by Sister72
TOPlist