Já vím co s tím je, je to rozbitý : Panamský průplav blokoval americký Super-torpédoborec

Velká „hromada železa“ se stala podívanou a turistickou atrakcí pro místní obyvatele v oblasti Panamského průplavu. Nenechali si ujít rozbitý „Americký zázrak“. Nejmodernější torpédoborec amerického námořnictva se v porouchal přímo v Panamském průplavu. Podle informací selhal elektrický systém, který nejen zajišťuje elektro-pohon lodi, ale i ovládání všech zbraňových systémů.

Super torpédoborec je posledním „dítětem“ amerického vojenského myšlení, a jeho generátory jsou schopné produkovat až 78 megawatt elektrické energie. Má délku 183 metrů, schopnost dosáhnout rychlosti až 30 uzlů, což odpovídá rychlosti 55,56 kilometrů za hodinu. Z výzbroje je nejvýznamnější existenci 20 odpalovacích zařízení pro 80 raket, dva 155 mm kanony, a dvě protiletecká děla ráže 57 mm. Doplňkem je vrtulník Sikorsky SH-60 Sea Hawk a tři bezpilotní letouny MQ-8 Fire Scout.

Bezbranný ničitel, za 4 miliardy $, nedosáhl svého cíle. Místo cesty do cílového přístavu San Diego, byl odtažen na vojenskou základnu Rodman u panamského Balboa. Na lodi nyní probíhá diagnostika a připravuje se harmonogram oprav. Objekt, naplněný nejmodernějšími technologiemi, nemá potíže poprvé. V minulosti už měl poruchu na energetickém zdroji i další technické problémy.

super torpédoborec

Komentáře

komentářů

super torpédoborec
TOPlist