Iránské speciální jednotky přijely do Sýrie a jsou připravené začít operaci proti IS

Stovky iránských příslušníků speciálních jednotek v nejbližším čase zahájí operace proti teroristickým skupinám Islámského státu (IS) na území Sýrie. Agenturu Reuters o tom informovaly anonymní zdroje v Libanonu. Operace budou probíhat podle mínění analytiků především v provinciích Idlib a Hama.

Operace budou prováděny pod krytím ruského letectva. Jak prohlásil velitel jedné z protivládních opozičních skupin, rusové vybombardovali tábor, kde byli dislokováni povstalci vyškolení americkou CIA v Kataru a Saudské Arábii. Informaci potvrzuje i agentura RIA . Ruské letectvo zlikvidovalo v provincii Idlib infrastrukturu tábora IS, jak uvedl generálmajor Igor Konašenkov. „Po přímém zásahu skladu munice v daném objektu došlo k detonaci. Následovalo zničení staveb a techniky“, řekl generál.

Konflikt v Sýrii se posouvá z občanské války do pozice regionálního až globálního konfliktu. Američtí a ruští vojenští činitelé konzultují svoje kroky, protože letecké údery obou stran jsou sice paralelní kampaní, ale s naprosto konkurenčními cíli. Mluvčí Pentagonu Peter Cook popsal čtvrteční vojenské rozhovory jako „srdečné a profesionální.“

Vojáci iránských speciálních jednotek tvoří pouze první část kontingentu, následovat je mají další jednotky. K nim se postupně připojují i bojovníci Hizballáhu, který podporuje prezidenta Asada.

Komentáře

komentářů

iran army
TOPlist