Indie chce zakoupit u Ruska 12 komplexů protivzdušné obrany S-400

Indie chce od Ruska získat nejnovější komplexy protivzdušné obrany S-400 Triumf, uvádějí indické sdělovací prostředky.

„Velitelství indických vzdušných sil podalo návrh do vládního výboru pro obranné zakázky pořídit u Ruska 12 komplexů S-400 Triunf, který bude v nejbližší době projednán“, uvedl pro Times of India zdroj v indickém ministerstvu obrany.

Návrh na nákup systémů byl udělán v předvečer nadcházející cestou ministra obrany Indie Mannohara Parikara do Moskvy, kde se zúčastní zasedání dvoustranné mezivládní komise, která připravuje rusko-indický summit v prosinci letošního roku, píše Tass.

Podle zdroje, „se v současné době projekt nachází ve své počáteční fázi“. „Předpokládá se, že po podpisu mezivládní dohody se uskuteční dodávka protivzdušného obranného raketového systému S-400 a jeho uvedení do provozu zrealizuje během několika příštích let“, řekl vyšší úředník ministerstva obrany Indie.

13. dubna bylo oznámeno, že se Čína stala první zemí, která koupila od Rusa protiletadlový raketový systém S-400. „Mnohé země chtějí získat S-400. Ale náš průmysl je v první řadě musí dodat našemu ministerstvu obrany. Čína se v tomto ohledu stala první vlaštovkou“, řekl tehdejší šéf Rosoboronexportu.

Připomeňme, že 9. dubna bylo oznámeno, že ruská armáda v tomto roce přijme do výzbroje nový raketový systém protivzdušné obrany S-400 Triumph, schopný ničit balistické rakety středního doletu v blízkém kosmu.

Před tím zástupce velitele vzdušně-kosmické obrany pro protivzdušnou obranu Kirill Makarov uvedl, že nová raketa pro protiletadlový raketový systém S-400 byla úspěšně testována na polygonech ministerstva obrany.

S-400 Triumf je ruský protiraketový systém velkého a středního doletu, komplex protivzdušné obrany nové generace. Je určen k ničení všech stávajících a perspektivních prostředků vzdušně-kosmického napadení, průzkumných letadel, letadel strategického a taktického letectva, taktických, operativně-taktických balistických raket, balistických raket středního doletu, hyperzvukových cílů, rušiček, letadel radiolokačního dozoru a naváděcích systémů a dalších. Každý komplex umožňuje současné odpálení raket až do 36 cílů, s naváděním celkově 72 raket.

Komentáře

komentářů

b1942c405aac6747_640_air
TOPlist