Impozantní výsledky: Ruské letectvo provedlo v Sýrii přes 669 bojových letů

Výsledky ruského dvoutýdenního bombardování Islámského státu v Sýrii jsou ve srovnání s americkou aktivitou impozantní. Od 30. srpna provedli 669 bojových letů, z toho 115 v noci. Infrastruktura Islámského státu se otřásá v základech. Američané za poslední rok provedli 2500 bojových letů, a o tom že by Islámský stát ustupoval nemůže být ani řeč.

Přesné údery ze vzduchu vedli ruští piloti na zásobovací kolony, těžce vyzbrojené opěrné body, sklady, velitelská stanoviště, střediska spojení a výcvikové tábory. Podlomili nejen bojeschopnost teroristických seskupení, ale i jejich morálku. Ruské bombardéry umožnili po čtyřech letech rozsáhlou vládní ofenzivu v několika částech Sýrie najednou.

Důležitý byl i vzkaz, který doručila nepřátelským silám salva 26 raket Kalibr z ruských raketových křižníků v Kaspickém moři. Podpora teroristických seskupení se díky diplomatické ofenzivě Ruska začíná pomalu vytrácet. Nikdo nechce riskovat přímou či nepřímou konfrontaci s Ruskem, které se velmi rychle stalo nejsilnější vojenskou silou v regionu.

Vedle omezení financování, dezercí a demoralizace se jedná o cílenou likvidaci předáků teroristických skupin. Bojové ztráty mezi polními veliteli jsou už významné. Například dnes byl u Damašku zajat Mustafa Yassin Ramadan, jeden z významných polních velitelů, který bude mít jistě mnoho zajímavých informací. Několik pohlavárů teroristických gangů původem ze Saudské Arábie byla likvidováno leteckými údery u Idlibu. Před několika dny byl leteckou pumou zřejmě zlikvidován známý teroristický vůdce Šíšání.

Ruské zbraně umožňují ruské diplomacii úspěšně přejít do ofenzivy a naopak. Reálné výsledky lze vidět na práci koordinačního centra protiteroristické koalice v Bagdádu (Irán, Irák, Sýrie, Rusko, Hizballáh, Kurdové). Pokud dojde k navýšení ruských leteckých sil v Sýrii o čemž se už šušká, měl by se počet bojových letů v dohledné době zvýšit nejméně třikrát. Syrská vláda chystá pro Rusy další letiště a ke kontingentu se zřejmě v dohledné době připojí i letadlová loď Admirál Kuzněcov, která bude opravdu silnou posilou.

Komentáře

komentářů

0ee792a147441699_640_explosion
TOPlist