Hybridní občanská válka v USA : jaký je stav na frontě?

Jakou souvislost má smrt faktického zakladatele konzervativního amerického televizního kanálu Fox News pana Rogera Ailese k přesunu druhé americké letadlové lodi ke břehům Severní Koreje, k Rusku, k podivnému bombardování Sýrie a dalším událostem? Žádnou, ale i přímou.

Totéž lze říci o mnoha dalších čistě vnitřních a relativně malých amerických událostech. Pokud si jich nevšimnete a nepochopíte je, zůstanou nepochopitelné i divoké, a schizofrenní pokusy tábora demokratů, udělat Trumpa a Rusko zodpovědným za cokoliv na světě. I kdyby to znamenalo kolaps amerického vládního systému. Jenže tady už nejde jen o kolaps. V USA už dávno probíhá občanská válka. Jenže tato občanská válka, není ta z roku 1860, když pochodovaly armády a obsazovala se města. Toto je hybridní válka, která se vede nejen v elitách, ale zachvátila už celou americkou společnost.

Můžeme připomenout co řekl nedávno ruský prezident Vladimir Putin: „Víte, co mně udivuje? Oni rozhoupávají situaci v USA pod antiruskými slogany, ale neuvědomují si, že tím poškozují vlastní zemi. Jsou prostě hloupí. Nebo všechno chápou, a pak to jsou nebezpeční a bezohlední lidé.“ Možná nejsou hloupí, ale jsou nebezpeční. Agresivní politika USA, mnohdy pramenící z jejich vnitřních problémů, má dopady na celý svět.

Hybridní válčiště

Snažíme se rekonstruovat logiku probíhajících dějů ve Spojených státech. Demokraté dělají šílené, sebedestruktivní věci, protože už se nenacházejí v obyčejné obraně, ale na pokraji katastrofy. Administrativa Donalda Trumpa důsledně ničí jejich říši zla. Proto nyní demokraté dělají, použijí a řeknou cokoliv. Jejich cílem není ani tak zničení Ruska, ale záchrana vlastního projektu. Projektu ve kterém se točí neuvěřitelné sumy peněz a globální moc.

Roger Ailes zemřel přirozenou smrtí ve věku 77 let, v důchodu. Pokud ale čtete nekrolog napsaný jeho přáteli a příznivci, zjišťujete, že nebýt tohoto muže a jeho televizní stanice, neměly by desítky milionů republikánů, konzervativců, a religiózních Američanů (přibližně polovina populace) „svoje“ hromadné sdělovací prostředky.

Řeč je o totálním uchvácení všech klíčových sdělovacích prostředků demokraty (globalisty, liberály, atd.). Pokud by se vše povedlo, polovina americké populace by denně četla a slyšela, že jsou marginálové hodni opovržení. Mimochodem, tak impérium lži mluvilo o Donaldu Trumpovi, prezidentském kandidátovi, tak mluví i dnes o Trumpovi prezidentovi.

Demokraté nemají většinu v Kongresu, nebo svou armády, ale je to hybridní válka. V oblasti sdělovacích prostředků nastupují s divokou, schizofrenní zuřivostí. Ačkoliv se jim tuto sféru nepodařilo zcela monopolizovat. Mimochodem, vztek ohledně existence ruské anglojazyčné televizní stanice Russia Today, je také vojenský fenomen. Zpracování mozků mělo být úplné.

Osud samotného Ailse je rovněž téma této války. Obvinili jej ze strašného zločinu, obtěžoval ženy, a donutili jej odstoupit. Feminismus je zbraň demokratů. Stejně obvinili i Donalda Trumpa, ale dosáhli pouze toho, že získal hromadu hlasů. I proto, že se nebál říci na toto téma to co si myslí. A ostatní, v atmosféře celkového morálního nátlaku se prostě bojí.

Buď my nebo oni

Jedna z řady malých, mimo území USA nepostřehnutelných novinek: v dubnu vyrostl počet zatčených nelegálních přistěhovalců o 38 procent ve srovnání s loňským rokem, a dále roste.

A toto je také naprosto vojenské téma. Skutečností je, že aktivní fáze občanské války začala před několika lety, když vyšel najevo, plány Baracka Obamy. Chtěli zajistit občanství několika milionům nelegálních přistěhovalců. Předpokládalo se, že budou hlasovat pro demokraty. Fakticky by v zemi vznikl systém jedné strany, bílí Anglosasové a ostatní Evropané (republikáni) by se už navždy stali menšinou.

Právě tehdy začali republikáni v Kongresu potápět libovolné demokratické zákony a nenechali je pracovat. Ano, paralyzovali, a ničili systém řízení země. Vzpomeňte třeba na příjímání rozpočtu. A teď demokraté dělají totéž. Neobratná, směšná obvinění Trumpa v tom, že je ruský agent, jsou improvizací v bojové situaci. Rozloží vlastní zemi? Ano, začala se ovšem rozpadat už dávno.

Republikáni v ofenzívě

Podstata současných probíhajících dějů je v tom, že republikáni nyní útočí. Probíhá to v desítkách malých, vnitřních scén, které jsou zvenčí ne zcela pochopitelné. Například Ministerstvo financí navrhuje, aby se odstranily stovky zákazů a omezení na práci malých bank (s majetkem do 10 miliard $), jinak ekonomiku neoživí. Ale to je rána obřím bankám – opoře demokratů.

Celkově Obamova administrativa přijala tisíce zákazů a omezení, výhodných spřízněným podnikatelským skupinám, ale ztěžujících život republikánským voličům. A tento systém se nyní začíná demontovat. Což je téměř ekvivalentní k upomenuté „migrační iniciativě“, tj. násilné změně demografické situace v zemi. Podkopává se finanční základna demokratů.

Řeči o „cukerných“ „kukuřičných“ programech, o nějakých licencích, programech čistého ekologického paliva .. Kdo se v tom mimo Američanů orientuje? Obecný vzorec je: díky Obamovským omezením trpí střední třída, a ceny rostou.

Co to znamená? Že Trump rozhodně není nešikovný manager, zahnaný do kouta a v předvečer kouta impeachmentu, jak se jej snaží vyobrazit demokratické impérium lži. On a jeho tým pracují, a pro demokraty jsou smrtelně nebezpeční. V zemi mítingují jeho voliči, kteří jsou velmi nespokojeni, proč postupuje tak pomalu a váhavě? Například zrušení povinného (náklady zvyšujícího) zdravotního pojištění, musí být úplné a rozhodující, a žádné kompromisy, které smlouval Trump v Kongresu.

Konzervativní polovina Ameriky ožila a přešla do útoku. A dostává se už ke svatému. K univerzitám, semeništi demokratické nesnášenlivosti a morální hysterie. K univerzitám, kde studenty museli po Trumpově vítězství vodit k psychiatrovi, kde agitovali dokonce i za to, aby se nevyvěšovaly americké vlajky, protože to někomu připomíná hitlerovské Německo .. Diskutuje se o zrušení přísného systému vládní kontroly jejich financování. Demokraté, jak vidíme, mají v téhle válce co ztratit.

Skutečnosti, že proti prezidentovi pracuje rozvědka, vojenští zpravodajci a zbytky poraženého ministerstva zahraničí, jsou jen špičkou ledovce. Na druhou stranu Trump každým dnem posiluje svoje pozice, dosazuje svoje lidi na další a další místa, uzavírá obrovské kontrakty a získává nové spojence doma i v zahraničí. Bohužel, my – vnější svět – vidíme pouze tu špičku ledovce, od které přichází nebezpečí křečovitých agresivních akcí USA v zahraničí. Nepříjemnou jistotou je fakt, že americká válka rozhodně neskončí brzy .. a to je bohužel špatná zpráva i pro zbytek světa.

Komentáře

komentářů

hybridní válka v USA
TOPlist