EAES nabízí EU začít dialog o společném ekonomickém prostoru

Komise Eurasijského ekonomického svazu (EAES) navrhla vedení Evropské Unie (EU) začít dialog o vytvoření společného ekonomického prostoru. Oficiální dopis bylo předáno komisi EU. Agenturu TASS o tom informovala ministryně integrace a makroekonomiky EAES Taťjána Valovaja.

Podle jejích slov, rozhodnutí o zaslání oficiální nabídky komisi EU bylo přijato 8. září v Grodně, na předsedů vlád svazu, do kterého patří Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Kirgizie a Arménie. Dopis byl předán v polovině října.

„Potřebujeme se vrátit k myšlence vytvoření společného ekonomického prostoru, a nabízíme začít tento dialog“, řekla Valovaja. Zdůraznila, že dopis je prozatím „pozičním dokumentem“, tj. představuje mínění komise EAES. Ministryně také uvedla, že jednání o společném ekonomickém prostoru s EU mohou v budoucnosti doplňovat jednání s Čínou v rámci myšlenky párování EAES a projektu ekonomické zóny nové Hedvábné stezky, která předpokládá vytvoření dopravního, energetického a obchodního koridoru mezi zeměmi Asie a Evropy.

Komentáře

komentářů

EAES
TOPlist