Donald Trump : Rusko musí pokračovat ve své operaci v Sýrii

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump podporuje ruskou oepraci v Sýrii. Řekl to v interview pro CBS This Morning. „Mně se líbí fakt, že Rusko bije Daesh. Osobně si myslím, že musejí i nadále útočit na Daesh“, řekl Trump. Doplnil, že si nemyslí, že nezbytnou podmínkou pro uregulování syrského konfliktu musí být zbavení se Bašára Asada.

„Předpokládejme, zbavili jsme se Asada, zbavili jsme se jeho vlády – kdo zaujme jeho místo? Ti lidé, které podporujeme? A co tím získáme, ještě jednu Lybii?“, odpověděl otázkou republikánský kandidát. Navrhl obrátit pozornost na to, co se stalo s Lybií po tom, co byl svrhnut a zavražděn Muammar Kaddáfí.

Lybie, jedna ze zemí nejvíce strádající v důsledku šňůry převratů v arabském světě, známých jako Arabské jaro. Po vraždě Kaddáfího se propadl stát do ostré krize, která pokračuje i nyní.

Trump také zkritizoval americkou vládu za svržení prezidenta Iráku Saddáma Husajna po vpádu USA do země v roce 2003. „Kdyby jsme tenkrát nic nedělali, kdyby se naši politici prostě odebrali na pláž a užívali si sluníčko, byli by jsme v lepší situaci než teď“, myslí si Trump. Saddám Husajn nebyl kladnou postavou, ale likvidoval teroristy.

Photo by Gage Skidmore

Komentáře

komentářů

Photo by Gage Skidmore
TOPlist