Daesh nebo Islámský stát?

Daesh : zkratka názvu extremistické organizace al-Dawla al-Islamiya al-Iraq al-Sham, kterou prosazují někteří evropští lídři, hackeři z Anonymous, Kurdové a další nepřátelé Islámského státu. Teroristického syndikátu, který sám sebe nazývá Islámský stát, nebo ISIS (Islámský stát v Iráku a Sýrii), aby vzbudil pocit, že se jedná o skutečný stát, konkrétní území a přilákal tak ještě více svých pomatených příznivců.

Teroristé pohrozili, že uříznou jazyky všem, kdo pronese na jejich adresu arabskou zkratku Daesh, protože její výslovnost se dá vykládat jako „Ten, kdo dupe nohama“ nebo jako „Ten, kdo seje nepřátelství“. Zkratka Daesh militantní islamisty dráždí. Je proto ideálním pojmenováním pro zastánce nelidského, zvráceného režimu, který prosazují v Sýrii, Iráku, Libyi a dalších místech světa.

Ke změně přístupu se připojili i specialisté z Ruska. Odborníci na severním Kavkazu navrhují novinářům, politikům a úředníkům, aby upustili od používání fráze „islámský stát“, a nahrazovali jej pojmem například „teroristická organizace“.

Podle nich extremistické skupiny bojující na území Sýrie a Iráku, nemají nic společného s pojmy, jako je „islám“ a „stát“. Podle něj to pomůže lidem čelit propagandistické činnosti a vlivu mezinárodních teroristů. „Snaží se manipulovat vědomím milionů lidí, a uráží miliony muslimů žijících v Rusku“, říká náměstek ředitele Regionálního centra etnologických studií DNC RAN Vladislav Nikonov.

Připojujeme se a do budoucna budeme označovat teroristické seskupení jako Daesh.

Komentáře

komentářů

A6
TOPlist