Aktuální informace ze syrské fronty 27. října 2015

Syrská armáda v průběhu víkendu a pondělí dosáhla nových úspěchů v klíčových provinciích. Vládním jednotkám se společně s bojovníky Hizballáhu podařilo osvobodit v jihozápadní části provincie Alepo 21 obcí a měst jejichž s územní rozlohou přes 150 km2.

Protiútok teroristických skupin u Alepa byl odražen, za cenu velkých ztrát teroristických skupin na živé síle i vybavení.

Pokus o přerušení zásobování vládních jednotek obsazením pozic na trase Khanasser-Ithriyah stál životy několik desítek vojáků vládních sil, kteří drželi pozice na kontrolních stanovištích na silnici. Podle posledních zpráv je silnice opět zabezpečena.

Jihovýchodně od Alepa pokračuje ofenziva s cílem zlikvidovat obklíčení vojenské letecké základny Kuweires, které trvá už 2,5 roku. Postup je zřetelný i když pomalejší, protivník zde za tu dobu vybudoval silnou obranu a podzemní komunikační systémy. Armáda se už nachází cca 6 km od letiště, bojuje o blízkou vesnici Sheikh Ahmad.

V provincii Hama se podařilo vládě zíksat pod svoji kontrolu silnici Ithriyah-Sabourah

Na trase Daraa – Damašek identifikovala speciální zpravodajská jednotka syrské armády logistickou trasu pro zásobování teroristů v Damašku, napadla konvoj a zajistila munici i zbraně.

syrie

Vládní síly osvobodili již téměž celou magistrálu z hlevního města Damašku do města Homs. Pod kontrolou militantů zůstává posledních 10 km. Jakmile bude silnice rozblokována, značně to usnadní přísun posil, zásob, zbraní a munice k Homsu v jehož okolí se bojuje.

Pod Damaškem vládní oddíly zajistili komunikační tunel. Syrské bombardéry zde demoralizují koalici teroristických skupin, která se začíná pomalu rozpadat.

U Idlibu syrské bombardéry zaútočily na centrum teroristických skupin u Khan Sheikhoun. Právě u Idlibu dochází k významnému posunu a změně postojů části protivládních skupin. Dochází k dezerci a podle radio rozvědky i k návrhům na vyjednávání se syrskou vládou. Jednotky věrné vládě obsadily strategicky důležité město Jisr al-Shughur, které leží na křižovatce důležitých cest.

Po celé zemi probíhá současně rozsáhlá letecká kampaň ruských vzdušných sil, která zásadním způsobem mění vojenskou situaci ve prospěch syrské vlády. Za posledních 24 hodin bylo zničeno přes 80 cílů, včetně řídících center, výcvikových táborů, opevněných bodů a skladů.

Snímek mapy: Militarymaps.info

Komentáře

komentářů

kweiris
TOPlist